И ове школске године је за све заинтересоване ученике  организована заједничка посета Међународном сајму књига који се сваке године одржава у Беграду. Овогодишњи, 59. по реду, сајам књига одржан је под слоганом „Време је за књигу“. Већ традиционално, највише је ученика првог разреда који желе да посете сајам али им се увек прикључе и њихови старији другови, љубитељи књиге и лепе књижевности. Ову чувену манифестацију је посетило педесет ученика наше школе, 30. октобра, а са њима су били и њихови професори српског језика и књижевности. Обиласку најпознатијих и најуспешнијих издавачких кућа, разгледању нових и већ познатих и признатих наслова, посветили смо неколико сати и тај дан сви смо постали богатији за пуно лепих утисака, понеку фотографију и за бар по једну књигу.